Proč investovat do dluhopisů


Dnešní doba je plná nejistých finančních investic, které mohou, ale nemusejí vyjít. Přesto je ale ve světě financí jedna možnost, která nabízí jistější cestu ke zhodnocení vašich peněz. Tou je nákup dluhopisů. V momentě, kdy dluhopis zakoupíte, stáváte se věřitelem dané společnosti či státu. Druhá strana se naopak zavazuje k tomu, že bude vyplácet úroky ve stanovených lhůtách.

Kdo všechno investuje


Investice do dluhopisů je díky své bezpečnosti ideální pro začínající investory. Je to totiž skvělá příležitost, jak si svět investic osahat, a to bez nutnosti znalostí finančních trhů. Dluhopisy ale samozřejmě nezajímají jen začínající investory, ale také již investory zkušené. Podle statistik až 84% movitých Čechů investuje právě do dluhopisů.

Na co si dát pozor


Dluhopis je vlastně jeden z druhů půjčky, a tak i zde hrozí reálné riziko, že se vám dlužná částka nevrátí. To se ale naštěstí u dluhopisů děje minimálně. Můžete tomu ale snadno přecházet, pokud dodržíte základní praktiky před koupí dluhopisů.
Před nákupem dluhopisů si důkladně analyzujte situaci. Ujasněte si, kolik si můžete dovolit investovat, a do jakého dluhopisu. V případě nejasností se ptejte přímo manažerů dané společnosti, případně se obraťte na poradce, kteří se ve světě financí pohybují dnes a denně.

Příklad investice:


Počáteční investice: 25.000 Kč
Roční výnos: 9% >> 2.250 Kč
Celkový výnos za 3 roky: 27% >> 6.750 Kč
Za 3 roky tedy dostanete zpět: 31.750 Kč